هنرستان غیردولتی هنرهای زیبای سوره اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان

رشته انیمیشن

آشنایی با رشته انیمیشن:


تا حالا دلت خواسته خودت به جای اینکه کارتونی که بقیه ساختن رو ببینی، خودت دست به کار بشی و ایده هاتو به بقیه در این قالب نشون بدی؟ انیمیشن یه هنره خیلی جالبه که میتونی با نقاشی های متحرک داستان خودت رو تعریف کنی و حتی بعضی از محدودیت های سینما رو هم نداره. پس اول از همه ببین که خلاقیت در این زمینه داری؟ علاقه و حوصله چطور؟ چونکه چندان کار راحتی نیستش ولی کار نشد نداره و اگه قلق کار دستت بیاد نونت تو روغنه. آماده ای؟
پس بسم الله:

شما خیلی راحت میتونی از هنرستان و از پایه دهم در رشته انیمیشن تحصیل کنی و پس از سه سال دیپلم این رشته رو اخد کنی. وقتی وارد این رشته بشی با چیز هایی مثل توانایی طراحی ، آشنایی با فنون بازیگری ، مبانی هنر و رنگ سروکار داری و کار با برنامه های گرافیکی و انیمیشن ساز مختلف رو یاد میگیری.
درس های سه سال متوسطه دوم این رشته رو در ادامه کلیپ براتون گذاشتم میتونید ببینید و جذب قشنگی هاش بشید : ویژگی‌ها و مهارت‌های مورد نیاز در این رشته چیه؟

برای ورود به این رشته، داشتن یک‌سری ویژگی‌ها می‌تونه کمک زیادی به شما بکنه. از جمله‌ :

1- داشتن استعداد هنری (حرف اول ورود به رشته‌ی پویانمایی)
2- داشتن ذهن خلاق برای خلق سوژه‌های مختلف
3- توانایی طراحی مناسب
4- پشتکار و انگیزه

فرصت‌های شغلی رشته‌ی پویانمایی؟

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در بخش‌های مختلف مرتبط با سینما فعالیت داشته باشند. این موارد شامل تکنسین رنگ، تکنسین تکنیک دستی، دستیار نورپرداز، تدوین صدا، دستیار تصویربردار، تکنسین رایانه‌ای، تکنسین فضای سه‌بعدی و متحرک‌سازی، کارگردانی، بازیگری، طراحی، موسیقی و... است.

دانش‌آموزان هنرستانی می‌توانند پس از تحصیل در دوره‌ی کاردانی وارد مقاطع بالاتر ازجمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری شده و پس از پایان تحصیلات، در زمینه‌های گفته‌شده مشغول به فعالیت شوند. البته توجه داشته باشید که در صورت شرکت در کنکور هنر، این رشته به نام هنرهای دیجیتال، تغییر نام می‌یابد.

خوب اگر تا اینجای کار کافی بود دیگه فرصت رو از دست ندید آینده ای خوب پیش روی شماست کافیست انتخابش کنی ! و به استعداد و علاقه خودت فرصت رویش و شکوفایی بدی سوره در کنار شماست، با تیم مجرب و حرفه ای جهت مشاوره رایگان و انتخاب رشته پایه دهم با ما تماس بگیرید ...

۰۹۰۲۲۴۲۵۴۷۶

دروس پایه دهم تا دوازدهم رشته انیمیشن- -
فایل های ضمیمه :